Так що ж таке «ВСТУП»?
Введення в будь-якій науковій роботі, будь то курсова, реферат чи дипломна робота – це сама, здавалося б, банальна, але дуже важлива її частина. Коли ви для себе визначитеся, про що будете писати в роботі і коротко про це напишете у вступі, то структурувати і розкривати тему всієї роботи буде набагато легше.
Яким має бути вступ в курсовій роботі?
Найчастіше обсяг і структуру вступу описують у методичних посібниках, заданих самим університетом або окремою кафедрою. Обсяг цього розділу може варіювати від однієї сторінки до п'яти, іноді й більше.
Пам'ятайте, що цей розділ — скорочена суть всієї роботи, але дуже вже сильно скорочувати не варто, щоб не втратити сенс.
Яка структура вступу?
Коли студент приступає до написання тієї чи іншої наукової роботи, в його думках часто сіється паніка «З ЧОГО ПОЧАТИ?». У цьому розділі необхідно коротко описати:
- актуальність і проблематику заданої теми;
- цілі та завдання курсової роботи;
- об'єкт і предмет курсової роботи;
- методологічна база роботи.
Інформація введення повинна бути чітка, лаконічна, послідовна. Тут не потрібно спамити та «лити воду».
Корисна порада для учнів та студентів:
Почніть з планування. Ви можете скласти для себе розклад і виділяти кілька годин в день для навчання. Головне, не шукати виправдань, а старанно виконувати ритуал. Навіть якщо немає бажання і настрою, потрібно створити навколо себе робочу атмосферу: сісти за стіл, виставити світло і прибрати з голови зайві думки. Існують навіть спеціальні додатки, які допомагають не відволікатися на телефон і соцмережі.
Що таке актуальність і проблематика заданої теми
<pПід поняттям актуальність курсової роботи мається на увазі сенс використання інформації цієї роботи в практиці або в теорії у повсякденному житті. У цій частині варто провести короткий аналіз подібних проблем, які не були вирішені раніше з тих чи інших причин. І пояснити, що саме ваше дослідження стало першим, яке дасть відповіді на поставлені питання.Проблематика роботи – це відповідь на питання «як і навіщо застосовувати отриману інформацію в житті?».
Що таке цілі й завдання наукової роботи?
Зазвичай студенту даються певні завдання, які він повинен вирішити, написавши курсову роботу. Найчастіше це вивчення і аналіз інформації з різних друкованих видань, інтернет-ресурсів, телебачення. Також такі роботи пишуться для вивчення і апробування на практиці тієї чи іншої методики (наприклад, якщо тема курсової «Формування умінь дослідницької діяльності у дошкільнят», то тут раціонально розкрити практичність використання різних методик для роботи з дітьми), проводиться аналіз необхідних показників (фінанси, статистика), пишуться власні висновки і рекомендації для вдосконалення предмета обраної теми.
Для визначення мети курсової роботи варто дати собі відповідь на запитання «для чого я це роблю?». Тобто для того, щоб «вивчити», «закріпити», «проаналізувати» інформацію.
Чим відрізняються ОБ'ЄКТ і ПРЕДМЕТ курсової роботи?
По-перше, різниця в поширеності цих понять – поняття «предмет» набагато вужче, конкретніше, ніж поняття «об'єкт».
Дуже часто їх не те щоб плутають, їх зовсім об'єднують в одне ціле. Але це неправильно!
Запам'ятайте:
«Об'єкт» – це те, про що ви пишете, а «предмет» – це те, за допомогою чого розкривається суть об'єкта. Наприклад, у наведеній раніше темі курсової роботи «Формування умінь дослідницької діяльності дошкільників» об'єктом є дослідницька діяльність в цілому, а предметом – конкретні методики для визначення та розвитку цих умінь.
Що таке «методи дослідження» і навіщо вони потрібні?
Методи дослідження – це те, за допомогою чого ви будете вирішувати поставлені завдання курсової роботи: діагностика, експериментування, вивчення та аналіз літератури, анкетування та інші.
Отже, як же все-таки правильно писати вступ в курсовій роботі?
Завжди пам'ятайте, ЗАВЖДИ починайте писати курсову роботу саме з цього розділу! Логічно структуруйте зміст вступу, розбивайте інформацію на абзаци. Пишіть коротко, але грамотно і лаконічно.