Заповнений щоденник практики — один з обов’язкових видів звітних документів. В ньому відображається, що і як студент робив на виробництві чи в іншому закладі, згідно з вимогами програми. В заповненому щоденнику має бути детально розписаний кожен день, перелічені всі види діяльності. Також повинні бути присутні коментарі відповідно до завдань практики.
Структура щоденника практики
Щоденник практики студента складається з ряду бланків, які потрібно заповнювати вручну або друкованим текстом. Документ має приблизно однакову структуру, але в різних навчальних закладах може відрізнятись наповнення. Також це залежить від факультету, кафедри та безпосередньо від виду практики.
Будь-який щоденник практики має титульну сторінку. На ній міститься основна інформація про студента, саму практику, заклад та керівника. Приклад титульної сторінки:
Наступна сторінка — більш детальна інформація про керівника практики та студента. Тут також можуть відображатись відомості про виробництво, вказуються дати прибуття відбуття з установи.
Обов’язковим атрибутом кожного щоденника практики є календарний план. В ньому відображаються різні види діяльності, які має виконати студент, в конкретні дні або тижні. Для зручності заповнення графік подається у таблиці. Він може мати, наприклад, такий вигляд:
Також часто в щоденнику вимагається заповнення описового графіка. Студент має поставити завдання до кожного з етапів практики (відповідно до її загальної мети), виконати та розписати види діяльності, орієнтуючись на них.
Для складання описового графіка практики можна скористатись, наприклад, такою таблицею:
І, звичайно, сторінки з робочими записами студента. Потрібно описати дати, зміст та результати своєї діяльності на виробництві чи в установі, а також затвердити їх підписом керівника. Завершується заповнення щоденника загальними висновками студента у довільній формі.
Обов’язковий вид документації по практиці — відгук керівника. В ньому описується, як студент впорався із завданнями, дається оцінка його роботи.
Приклад заповненого щоденника практики
Кожен навчальний заклад має свої вимоги до заповнення щоденника практики. Тому орієнтуватись варто, в першу чергу, на них. Більшість бланків документації заповнюється в описовій формі.
Приклад заповнення описового графіка практики:
День 1. Прибуття в установу. Знайомство з керівником практики, співробітниками компанії. Ознайомлення з робочим місцем практиканта.
День 2. Ознайомлення з посадовою інструкцією. Вивчення обов’язків та функцій студента в установі, відповідно до завдань практики та потреб підприємства.
День 3. Вивчення внутрішньої документації. Ознайомлення з правилами техніки безпеки, проходження інструктажу. Спостереження за виробничими процесами, їх опис та аналіз.
Так, заповнення щоденника практики — процес, який потребує часу. Проте процедура не є надто складною.