Одним з головним документів, який супроводжує дипломну роботу, є анотація. Саме з нею в першу чергу ознайомлюються члени комісії. В анотації стисло розписані ключові пункти дослідження, міститься короткий опис усієї роботи. І саме від якості та місткості її написання часто залежить, чи сподобається дипломне дослідження комісії. Щоб подати роботу у найкращому світлі, рекомендуємо ознайомитись з основними правилами складання анотації.
Вимоги до написання анотації до дипломної роботи
Кожен навчальний заклад висуває власні вимоги до того, як саме повинна бути складена анотація, та яка інформація має в ній міститись. Так, існує два базові варіанти цього супровідного документа.
Стисла анотація по своєму обсягу має займати не більше, ніж половину стандартної сторінки. Тобто це максимально стисле викладення того, що описано в дипломі. В неї додається інформація про розділи, таблиці, малюнки, методи дослідження. В такому форматі не висвітлюються хід та висновки роботи.
Розширена анотація до наукової роботи займає від однієї до двох стандартних сторінок. В такому форматі потрібно більш широко, але при цьому лаконічно, описати особливості роботи. Доцільно вказати основні етапи дослідження, найважливіші теоретичні положення, а також стисло подати висновки.
Структура анотації до дипломної роботи
Для того, щоб супровідний документ було легко читати, та з перших хвилин можна було осягнути основні аспекти роботи, анотація має складатись з трьох блоків:
- Вступ.Тут доцільно вказати тему, біографічні дані студента та інформацію про факультет.
- Основна частина. Потрібно позначити структуру роботи та її загальний обсяг, мету, завдання. Також слід описати новизну, предмет та об’єкт дослідження.
- Підсумок. Спираючись на попередній пункт, потрібно розписати актуальність роботи та сфери, галузі, де вона може бути застосована.
Чим біль лаконічно і зрозуміло описаний кожен з цих пунктів, тим легше та швидше комісія зможе ознайомитись з найбільш важливими даними щодо конкретної роботи.
Правила оформлення анотації до дипломної роботи
Більшість викладачів, які супроводжують студентів у написанні дипломних робіт, рекомендують писати анотацію вже тоді, коли дослідження буде повністю готове. Так можна більш містко та прицільно відобразити всі найбільш важливі аспекти.
Також варто звернути увагу на те, щоб анотація не дублювала інших частин дипломної роботи. Чим більш лаконічно та цікаво вдасться сформулювати цей «опис», тим більша ймовірність отримати високі бали.
Перевіряйте правильність написання, граматику. Також переконайтесь, що анотація складена в публіцистичному стилі та не містить художніх елементів. Доцільно також використовувати наукову лексику, яка безпосередньо стосується обраної теми.
Якщо вам потрібна якісно і точно складена робота, ви можете замовити анотацію у наших фахівців. Ми гарантуємо, що вона буде повністю відповідати всім вашим вимогам та очікуванням.