Більшість роботи виконано і дипломний проект, можна сказати, готовий. Ось тут і починається найцікавіше - оформлення списку літератури. Як це зробити правильно? Сайт студентських робіт Student Help готовий поділитись своїми секретами.
Загальні правила
Основним документом при складанні списку літератури є ДСТУ 8302:15. Також слід орієнтуватися на методичні поради. Зокрема, з них випливають такі правила:
- Вказувати лише літературу, яка згадується у тексті дипломної роботи.
- До бібліографічного списку включати різні формати: навчальні посібники, статті та ін.
- Давність джерела не має перевищувати 5 років, інакше достовірність ставиться під питання (крім історичних фактів, хронології, фундаментальної теорії).
- Оптимальна кількість літератури – 50-70 найменувань. Якщо дисципліна технічна, можливо менше.
Як групувати та сортувати джерела
Усі джерела повинні сортуватися у суворій послідовності. На першому місці – закони, постанови та інші нормативно-правові акти. Після них йдуть підручники, довідники та посібники українською мовою.
На третьому місці йдуть наукові публікації та статті, на четвертому – електронні матеріали.
На останньому місці зазначається іноземна література. До того ж, ієрархія її розміщення аналогічна джерелам українською мовою.
Розміщувати джерела можна трьома способами: в алфавітному, хронологічному порядку або за значимістю. Перший спосіб – найпоширеніший.
Яку інформацію про літературу вказувати
Список літератури повинен відображати такі дані:
- автор;
- найменування джерела, зокрема додаткові відомості;
- особи, які брали участь у створенні джерела;
- місце та рік видання, повторність перевидання, видавець;
- нумерація тому або випуску, якщо джерело складається з кількох частин;
- загальна кількість сторінок;
Наявність чи відсутність тих чи інших пунктів залежить від виду документа. Наприклад, у Законі України автора може не бути, а примітка характерна в основному для електронних документів.
Приклад:
Антонов В. Н., Маракін А. К. Контроль активів у кризових умовах: навчальний посібник, 2-ге видання, 2015. - 412 с.
Нюанси оформлення електронних джерел
Оформлення джерел з Інтернету має дещо іншу структуру. Вони можуть поділятися на посилання (сайти) та програми.
Щоб вказати у списку літератури посилання на матеріал, необхідно надати його назву, автора та URL джерела. При вказівці програми слід знати автора та найменування, рік випуску, версію. Обов'язково прописуються технічні параметри ресурсу: вимоги до системи, час оновлення, e-mail тощо.
Приклад:
Матвієнко М.В. Як збільшуються ціни та зменшуються реальні доходи українців//Голос України: електронна версія 09. 2022. № 192 (7942). URL: http://www.golos.com.ua/edition_archive (дата звернення: 12.09.2022).
Залишились питання? Заходьте на Student Help, ми з радістю допоможемо скласти та правильно оформити перелік літератури для дипломного проекту. Також можна замовити дипломну роботу повністю або її окремі частини. Захист диплому пройде без проблем разом із Student Help.