Промова для захисту дипломної роботи

Немає часу писати роботу? Замов її у професіоналів!
Дізнатися вартість
blog-layer
Зміст статті
 1. Що потрібно знати, перш ніж написати промову?
 2. Структура промови до дипломної
 3. Поради, як зробити ідеальну промову до диплому
Що потрібно знати, перш ніж написати промову?

Хороша, ретельно продумана промова забезпечить успіх захисту дипломної роботи. Просто написати текст для виступу недостатньо. Потрібно, щоб він викликав інтерес та розкривав суть вашої дипломної роботи. Інакше комісія просто занудьгує.

На щастя, коли є готовий дипломний проект, написати промову на захист не так складно. На сайті студентських робіт Student Help є перевірені автори, які швидко впораються із цим завданням.

Якщо ви вирішили працювати над промовою самостійно, читайте статтю. Тут зібрано корисну інформацію, яка допоможе написати якісний текст.

Що потрібно знати, перш ніж написати промову

Як і будь-який відповідальний захід, написання промови до дипломної потребує підготовки. Необхідно врахувати такі моменти:

 • пишіть промову так, щоб тривалість виступу не перевищувала 7-10 хвилин;
 • поясніть аудиторії, чому дипломна робота є актуальною;
 • розкрийте аспекти, що досліджуються у проекті, і які перспективи вони відкривають.

Вимоги до оформлення промови можна дізнатись з методичних рекомендацій.

Структура промови до дипломної

Промова для захисту дипломного проекту складається із трьох частин:

 1. Вступ. Включає звернення до аудиторії, про що і навіщо написано роботу. У цій частині розкриваються цілі та завдання диплому, вказуються предмет та об'єкти.
 2. Основна частина. У ній описуються частини диплому. Особлива увага акцентується на використанні методів дослідження. Показуються висновки студента на основі аналітичних даних. Щоб ця частина була успішною, важливо вміти виділяти важливу інформацію.
 3. Завершення. Підбиваються підсумки, визначається користь проведеного дослідження суспільству. Наприкінці аудиторії дякують за увагу.

Бонусом буде доповнення промови ілюстраціями, слайдами. З цією метою можна підготувати яскраву презентацію з великою кількістю картинок.

Головні помилки студентів:

 • Занадто великий обсяг. Студент не може обмежитися рекомендованими 7-10 хвилинами.
 • Велика кількість наукової термінології. Складні заплутані фрази ускладнюють сприйняття інформації. У результаті аудиторія швидко втомлюється.
 • Розповідь від першої особи. Текст має бути безособовим, наприклад: "Тема була обрана не випадково" замість "Я вибрав цю тему не випадково".
 • Наголос на теорію. Її слід торкнутися обмежено, максимум уваги звернувши на практику та отримані висновки.
 • Непотрібна інформація. Все, що не відноситься до теми, прибирайте без жалю.

Поради, як зробити ідеальну промову до диплому

Щоб промова була актуальною і сподобалася комісії, уникайте описаних вище помилок, а також враховуйте рекомендації:

Пишіть промову, коли диплом уже готовий. Ще не написали проект? Ви завжди можете замовити дипломну роботу на Student Help та заощадити свій час, сили і отримати відмінний результат.

 • Наперед продумайте питання, які можуть виникнути у комісії.
 • Використовуйте для промови інформацію з вступної та заключної частин диплому. Це допоможе відобразити суть дослідження.

Щоб почуватися вільно, виступаючи перед комісією, прорепетируйте промову разом із друзями чи родичами. Заодно оптимізуйте її під визначені часові межі.

Дізнайся вартість роботи
4,9 5
(1 оцінка)
Оцініть сторінку
Залишити коментар