Наближається той день, коли Ви отримаєте свій ДИПЛОМ. Саму дипломну роботу Ви вже написали і правильно оформили, вивчивши нашу статтю «як правильно писати дипломну роботу?» і тепер готуєтеся до її захисту. Пам'ятайте – для того, щоб вашу роботу прийняли і поставили хорошу оцінку ще треба написати «пояснювальну записку» до неї. А ось що це таке ми і розглянемо в цій статті.
Поняття ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до диплому
Пояснювальна записка – це той документ, за який Ви отримуєте оцінку або навіть кваліфікацію. Оскільки документ є офіційним і зберігається в архіві навчального закладу ще кілька років (у разі перевірки можуть бути представлені з архіву комісії), то дуже важливо дотримуватися правила оформлення його.
Як писати пояснювальну записку?
Пояснювальна записка, як і сам дипломний проект, пишеться на аркушах А4, шрифтом Times New Roman, 14 кегль, тільки обсяг її значно більше – до 100 сторінок. Вона містить вступ, основну частину і висновки. У вступі, як і в інших роботах, вказується мета, предмет, завдання для розв'язання досліджуваної проблеми. як писати введення ми розглядали в попередній статті, основна частина пишеться за планом самої дипломної роботи, у висновку вказується результат виконаної роботи.
Як же правильно оформити пояснювальну записку
Як ми вже зрозуміли, пояснювальна записка – це докладний план дипломної роботи.
Загальні вимоги до оформлення
Вміст пояснювальної записки розбивається на підрозділи, параграфи так само, як і в дипломній роботі й пишеться в офіційно-діловому стилі. Інформація викладається чітко і досить стисло. При оформленні пояснювальної записки допускається використання різних вставок (схем, малюнків), абревіатур та скорочень, оформлених згідно з ДСТУ.
Вимоги до самої пояснювальної записки
- Шрифт – єдиний з дипломною роботою;
- Вирівнювання – по ширині сторінки;
- Нумерація – наскрізна, арабськими цифрами;
- Зміст розділів – по центру, з нового аркуша, відділяється від основного тексту відступом в 1 абзац;
- Вставки (таблиці, схеми) – пронумеровані та підписані відповідно до встановлених стандартів.
Оформлення таблиць, діаграм, малюнків
Оформлення різних діаграм, малюнків, таблиць відповідає наступним правилам:
- Положення по центру аркуша;
- Розміщується тільки після посилання на неї в тексті;
- Нумерація, як в самій дипломній роботі.
При оформленні пояснювальної записки обов'язково перевіряйте орфографічні та пунктуаційні помилки, адже це офіційний документ!
Як написати пояснювальну записку до диплому так, щоб вона стала вишенькою на торті й переконало комісію в тому, що Ви дійсно виконали феноменальну за своєю значимістю дослідницьку роботу? З цим допоможуть впоратися автори, що працюють на сайті Student Help! Завдяки своєму досвіду і таланту вони розкриють цінність Вашої наукової роботи в кращому світлі. Для того, щоб замовити дипломну роботу або ж тільки пояснювальну записку до неї, потрібно звернутися на наш сайт і довірити все професіоналам.