Методи дослідження курсової роботи

Немає часу писати роботу? Замов її у професіоналів!
Дізнатися вартість
blog-layer
ЗМІСТ СТАТТІ
  1. Які бувають методи дослідження
  2. Як підібрати метод дослідження для курсової роботи

Підбір та опис методів дослідження — обов’язкова складова будь-якої наукової роботи, в тому числі й курсової. Проте на цьому етапі у студентів виникає чимало труднощів. Потрібно розібратись у тому, які існують наукові методи, та підібрати відповідні саме для свого дослідження. Це питання варте уваги, адже написання наукових робіт у тих чи інших формах вимагається на кожному з навчальних курсів.

Які бувають методи дослідження

Метод дослідження у курсовій роботі — це сукупність інструментів, дій, які потрібні для досягнення наукової мети. Кожен спосіб охоплює конкретні та визначені операції, що допомагають дослідити об’єкт пізнання.

Існує дві великі групи методів наукових досліджень — теоретичні та емпіричні. Виділяють також загальнонаукові та спеціальні методи дослідження, які використовуються лише у конкретних галузях знань.

До теоретичних методів дослідження відносяться:

  1. Класифікація. Об’єкти дослідження поділяються на групи за визначеними критеріями.
  2. Узагальнення. Процес формування груп з окремих предметів чи об’єктів, відповідно до їх характеристик чи властивостей.
  3. Порівняльний аналіз. Декілька об’єктів порівнюються між собою за одним чи рядом критеріїв.
  4. Аналіз. Детальне дослідження тих чи інших властивостей предметів, розкриття яких важливе для досягнення мети роботи.
  5. Абстрагування. Окрема характеристика об’єкта вивчається без урахування інших його властивостей.
  6. Аналіз літератури. Після дослідження наукових джерел відбувається формування висновків щодо того, чи добре явище вивчене та описане в літературі.

До емпіричних (практичних) методів дослідження відносять:

  1. Експеримент. Для дослідження об’єкта створюються або підбираються відповідні умови, які дозволяють вивчити певні його властивості.
  2. Спостереження. Активне відстеження об’єкта або окремих його характеристик з метою розширення знань про нього.
  3. Моделювання. Дослідник створює копію або імітацію об’єкта, який підлягає вивченню.
  4. Інтерв’ю. Розмова, яка відбувається за чітко окресленим планом.
  5. Опитування. Письмовий або усний процес збору інформації про досліджуваний об’єкт.

В науковій роботі доцільно використовувати як загальнонаукові методи дослідження, так і спеціальні, які характерні для конкретної галузі знань.

Як підібрати метод дослідження для курсової роботи

Для кожної конкретної науки окремі теоретичні та практичні методи є характерними в більшій чи меншій мірі. Так, для робіт з фізики доцільно обирати одні, а для, наприклад, соціології — інші. Найпростіший спосіб підібрати методи дослідження для курсової — вивчити аналогічні до теми роботи приклади, які є у відкритому доступі.

Також розуміння суті теми, яка буде вивчатись та описуватись у курсовій роботі, допоможе підібрати найбільш релевантні методи. Коли складеться загальне уявлення, що саме потрібно виміряти, порівняти, описати чи проаналізувати, тоді й вибір способів не буде являти собою проблему.

Дізнайся вартість роботи
4,9 5
(1 оцінка)
Оцініть сторінку
Залишити коментар