За час навчання студенти пишуть дуже багато письмових робіт, які можуть й не стосуватися задач та різних виразів. Частіше такі роботи мають вигляд есе, реферату або доповіді. Ці роботи є різними за сутністю, що слід знати заздалегідь.
Коли треба допомога студентам, ми радо протягнемо руку. А зараз Ви дізнаєтесь головні особливості та різницю між цими письмовими студентськими роботами.
Загальна інформація про есе, доповідь і реферат. Огляд.
Щоб на всі 100% впоратись з написанням письмової роботи, студент має знати, які головні особливості вона має. Також неможна нехтувати вимогами щодо оформлення роботи та загальноприйнятих стандартів.
Щоб Ви мали уявлення про есе, доповідь та реферат, ми розкажемо про основні моменти.
Особливості есе
Есе – це письмова робота у довільному стилі. Об’єм тексту частіше не перевищує 1,5-2 сторінки. Також студенту не висувається вимога щодо вказування літературних джерел, які використовувались під час підготовки.
Пишеться есе на певну тему. Головна вимога до виконавця – це розуміння теми. Загалом творчій людині не буде складно написати таку роботу.
Структура та характеристики
Структуру есе можна поділити на три частини:
- Вступ, де автор виражає головну ідею, тобто задану тему, а також описує актуальність теми.
- Основна частина, яка виражається схемою «тезис-аргумент».
- Висновки.
Слід пам’ятати, що всі ідеї, що описані в есе, повинні підтримуватись доказами.
Особливості доповіді
Однією з основних особливостей доповіді є поєднання різної інформації на конкретну тему в одному тексті. Тобто попередньо необхідно вивчити кілька джерел інформації, зрозуміти їх суть та загалом про що там йдеться. Після всього цього можна виділяти основні фрагменти, які будуть використані в доповіді.
Навіть якщо вже є знання в цій галузі, не варто відмовлятися від можливості дізнатися про щось нове і використовувати отриманий багаж знань. Чим довше займе підготовка, тим кращий варіант доповіді буде представлений на оцінку викладачеві.
Структура та характеристики
Наявність знань про те, як правильно написати доповідь, її особливості, з часом можуть допомогти опанувати необхідну методику, і тоді складання доповіді не буде скрутним процесом, а результат порадує викладача. Стосовно структури даної форми письмової роботи студента слід зазначити таке:
- титульна сторінка;
- зміст;
- вступ;
- основна частина;
- висновок;
- бібліографія.
Описана структура – це те, з чого складається письмовий доклад. Стосовно усної форми, то зазвичай автор виписує певні тезиси та виділяє важливі моменти з більш масштабної праці (наприклад, науково-дослідницької роботи).
Особливості реферату
Особливість реферату полягає у стислості та точності викладу наукової інформації, в межах однієї дисципліни. Знайомство з цим видом письмової роботи відбувається ще середній школі, але студентам висуваються більш жорсткі умови.
Структура та характеристики
Структура реферату у ВНЗ складається з таких частин:
- титульного листа з найменуванням дисципліни, назвою теми та даними автора;
- змісту основних розділів;
- введення;
- основної частини;
- заключної частини;
- переліку наукових джерел.
Розгляд порівняння між есе, доповіддю та рефератом
Якщо порівнювати ці письмові роботи, то виділити слід наступне:
- есе порівняно з рефератом та доповіддю більш стислий по об’єму, не має жорстких вимог щодо оформлення, що робить цей формат простішим в роботі;
- доповідь має багато спільного з рефератом, але може відрізнятись стилем викладу, змістом тощо;
- реферат – це складніша в оформленні форма письмової роботи ніж есе, але дещо простіша ніж доповідь.
Що може бути відображене в кожному з видів текстів?
Стосовно того, які теми можуть бути розкриті у вище описаних письмових роботах, то можна сказати коротко – будь-які теми. Головна умова полягає в тому, щоб інформація в роботі повністю відповідала дисципліні та розкривала тему.
А замовити реферат, доповідь чи есе по заданій темі Ви можете у нас. Ми гарантуємо дотримання термінів, вигідні ціни та бездоганну якість роботи.