Особливості реакції адаптації організму бігунів на короткі дистанції на навантаження в річному циклі підготовки
Курсовая работа Анатомия
Особливості реакції адаптації організму бігунів на короткі дистанції на навантаження в річному циклі підготовки
Язык: Украинский
Количество страниц: (36)
Добавлено: 27 января
Уникальность
etxt
37%
1.1 Сутність адаптації організму до фізичних навантажень
Заняття фізичними вправами та спортом є сильним фактором, який впливає на біологічну й соціальну природу людини. Невміле використання цього корисного фактора, який поліпшує фізичний розвиток людини і сприяє формуванню таких якостей, як сміливість, спритність, сила, витривалість, гнучкість може перетворити його в фактор, що завдає шкоди. У зв'язку з цим потрібно вивчити закономірності в організмі людини, які виникають під впливом занять фізичними вправами.
Для пояснення морфо-функціональних змін в організмі під впливом мязової діяльності існує на перший погляд простий причинно-наслідковий зв'язок: фізичне навантаження - робоча гіпертрофія - збільшення м'язової маси.
Увага вчителів фізичної культури та тренерів іноді спрямована лише на досягнення кінцевого результату: нарощування м'язової маси у своїх вихованців, а разом із нею і силових якостей. При цьому не враховується той факт, що в перебудову втягується не тільки м'язова
Показать еще
ВСТУП

Проблеми адаптації бігунів на короткі дистанції до фізичних навантажень інтенсивно вивчаються протягом останніх десятиріч. Сучасний спорт є унікальною ареною дослідження адаптаційних можливостей організму людини, де зясувалося, що прояви адаптації при різних фізичних навантаженнях досить різноманітні. Особливістю адаптації при цьому є різноманітність дії умов зовнішнього середовища, які по різному впливають на людину і постійно ускладнюються. Кожний черговий етап фізичного вдосконалення пред'являє особливі вимоги до організму.
Дослідження в спортивній фізіології довели, що адекватна рухова діяльність сприяє розвитку фізичного здоровя, розширює функціональну здатність організму, а фізичні вправи мають велике значення при знятті втоми, лікуванні та фізичній реабілітації.
Постійні фізичні навантаження суттєво впливають на серцево-судинну систему (ССС) людини. Контроль над адаптивними реакціями організму при важких фізичних навантаженнях дозволяє раціонально організувати
Показать еще
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ АДАПТАЦІЇ ОРГАНІЗМУ ПРИ ЦИКЛІЧНИХ ФІЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ 5
1.1. Сутність адаптації організму до фізичних навантажень 5
1.2.Поняття циклічних фізичних навантажень у системі фізичного виховання 10
1.3. Функціональні зміни в організмі при циклічних навантаженнях 15
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ РЕАКЦІЇ АДАПТАЦІЇ ОРГАНІЗМУ БІГУНІВ НА КОРОТКІ ДИСТАНЦІЇ НА НАВАНТАЖЕННЯ В РІЧНОМУ ЦИКЛІ ПІДГОТОВКИ 20
2.1. Використання адаптаційних основ в тренувальному процесі бігунів на короткі дистанції 20
2.2.Організація підготовки бігунів на короткі дистанції в річному циклі тренування 24
2.3.Структура забезпечення адаптаційних процесів організму при тренувальних навантажень бігунів на короткі дистанції в річному циклі підготовки 29
ВИСНОВКИ 33
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 35
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Баликін М.М. Структура адаптації до фізичних навантажень в умовах високогір'я / М.М. Баликін. - М.: Людина у світі спорту, нові ідеї, технології, 2008. – 201 c.
2. Валик Б. В. "Тренерам юных легкоатлетов" – Минск: Физкультура и спорт, 2014 г. – 305 С.
3. Вишнева Л.В. Обучение должно быть развивающим. // Физическая культура в школе. - 2008.-- № 1. 315 с.
4. Волков Н.І. Закономірності біохімічної адаптації в процесі спортивного тренування / Н.І. Волков. - Х.: Наука, 1986. - 101 с.
5. Гаркаві Л.Х. Адаптаційні реакції і резистентність організму / Л.Х. Гаркаві, М.А. Уколова. К.: Медицина, 2009. – 128 с.
6. Гилмор Г. Бег ради жизни. М., 2009. – 230 с.
7. Дацків П. Вибіркові морфологічні та функціональні ознаки організму кваліфікованих легкоатлетів бігунів на різні дистанції // Молода спортивна наука України. – Л., 2013. – 150 с.
8. Завацький В.І. Курс лекцій з фізіології: В 2-х частинах: Навчальний посібник. - Рівне: ППФ “Волинські
Показать еще
offer
Закажи уникальную работу сейчас
и получи скидку 30 грн
Получить бонус
Узнать стоимость работы