Характеристика процесів приготування страв і кулінарних виробів
Дипломна робота Товарознавство
Характеристика процесів приготування страв і кулінарних виробів
Мова: Українська
Кількість сторінок: (45)
Додано: 31 січня
Унікальність
etxt
27%
Борщі: Українська національна страва. Обов'язковими складовими частинами борщу є буряки і томатне пюре. Борщі готують на кістковому, м'ясному, грибному бульйоні, з птиці (гуски, качки) і вегетаріанські - на воді або овочевих відварах. До складу борщів також входять морква, цибуля, петрушка і зелень. Залежно від виду борщу в нього додають капусту (свіжу або квашену), картоплю, перець солодкий, квасолю, чорнослив, гриби, галушки та ін.
Використовують кілька способів підготовки буряків для борщу - тушкування, пасерування, варіння і підпікання.
Буряки варять цілими неочищеними без оцту, обчищеними з оцтом. В першому випадку після варіння з буряків обчищають шкірку. Варені буряки нарізають, з'єднують з пасерованими овочами, томатним пюре і тушкують.
Буряки тушкують у товстостінному посуді з додаванням бульйону (15-20% до маси буряків), жиру, томатного пюре, оцту, цукру протягом 1-1,5 год., періодично помішуючи. При тушкуванні буряку з оцтом краще зберігається забарвлення, але
Показати ще
Вступ

На сьогоднішній день більшість науковців погоджуються на думці, що вплив харчування на здоров’я та життєдіяльність людини має дві сторони. З одного боку, неправильне харчування впливає на розвиток організму, знижує його захисні сили, може бути причиною багатьох хвороб.
Наукові дослідження у сфері організації раціонального харчування останнім часом призвели до зміни поглядів щодо приготування та подавання різноманітних страв, обумовили підвищення їх спрямованості на збереження харчової цінності та корисності продуктів. Це в свою чергу сприяло інтенсифікації розвитку громадського харчування як невід’ємної частини народного господарства.
Індустрія громадського харчування в Україні на сьогоднішній день перебуває на стадії розвитку – зростає як кількість закладів, так і якість обслуговування. З кожним роком громадське харчування характеризується все більшою тенденцією поширення в побут широких мас населення, сприяє вирішенню багатьох соціально-економічних проблем, краще
Показати ще
Зміст
Вступ 3
1.1.Борщі. Асортимент, приготування, вимоги до якості 3
1.2.Томати і продукти їх переробки: види, якість,умови і термін зберігання 5
1.3.Організація робочих місць для приготування ті відпуску перших страв 9
1.4.Котел харчувальний перекидний КХЕ – 60, устрій. Правила експлуатації, безпечні умови праці. Назвати запобіжну апаратуру, яку має котел 15
1.5.Види харчових отруєнь і причини їх виникнення 23
1.6.Визначити ціну порції страви «Борщ полтавський». Скласти замовлення в комору на отримання продуктів для приготування 150 порцій страв 27
Висновки 31
Список використаних джерел 32
Додатки 33
Список використаних джерел

Азбука домашнього господарювання. / Е. О. Блажко, М. Й. Барановський, Д. М. Володарська та ін.; Упоряд. Д.М. Володарська. - К.: Техніка, 1999.
2. Анфімова Н. К., Захарова Т. І. Кулінарія. - М.: Економіка, 1997.
3. Баранов В. С. Технология производства продуктов общественного питання. - М.: Экономика, 2002.
4. Барановський В. А. Официант - бармен. - Ростов н/Д.: Феникс, 2000.
5. Бриджит Джоунз Приемы, торжества и банкеты. - Минск: Белфакеиздатгрупп, 1998.
6. Все об украинской кухне. / Сост. Д. Билык. - Донецк: ПКФ "БАО", 2000.
7. Губа Н.И. Овощи и фрукты на вашем столе. - К.: Урожай, 2004.
8. Доцяк В.С. Українська кухня: Технологія приготування страв. К.: Вища шк., 2005.
9. Дудченко Л. И. й др. Пряно - ароматические и пряно - вкусовые растения: Справочник / Л. И. Дудченко, А. С. Козьяков, В. В. Крищенко. - К.: Наук. думка, 1999.
10. Замечательные уроки кулинарного искусства / Составитель Похлебкина А. - Донецк: ПКФ "БАО", 2000.
offer
Замов унікальну роботу зараз
і отримай знижку 30 грн
Отримати бонус
Дізнатися вартість роботи